PROCENTEC - The PROFIBUS and PROFINET Company
PROFIBUS and PROFINET
Home Terug naar artikelen Nieuws archief
  Artikel - Certificering van PROFIBUS Installaties  

Datum: augustus 2005


Fedor Meyer is een PROFIBUS installatie aan het certificeren bij Soporcel (Portugal).De certificering van PROFIBUS installaties is een vrij nieuw begrip in de wereld van de industriële automatisering. We erkennen inmiddels de certificering van apparatuur, maar een complete installatie waarin verscheidene producten verweven zitten en waaraan meerdere partijen gewerkt hebben, lijkt bijna een utopie! PROCENTEC levert een dienstverleningspakket om een complete PROFIBUS DP/PA installatie te certificeren.

Waar is het begrip installatiecertificering vandaan gekomen?

PROFIBUS is een volwassen industrieel automatiseringssysteem dat een grote verantwoordelijkheid draagt in allerlei processen. Een PROFIBUS applicatie wordt ontworpen en aangelegd door "mensen" en dat houdt helaas in dat onvolkomenheden het systeem kunnen binnensluipen. Uiteindelijk wordt de eindgebruiker na oplevering van de installatie hiermee geconfronteerd...

'Certified Engineers' geven voor een groot deel een kwaliteitsgarantie dat het project degelijk wordt uitgevoerd en 'Certified Installers' dat de installatie correct wordt aangelegd. Echter, om ervoor te zorgen dat onvolkomenheden in de installatie worden uitgesloten en een neutrale partij een blik op de installatie werpt, kunnen de bij het project betrokken partijen de installatie door PROCENTEC laten certificeren.

Hoe wordt de installatie gecertificeerd?

Als eerste worden de schema's van de installatie gecontroleerd en alle toegepaste apparatuur, kabels en connectoren in kaart gebracht.

De volgende stappen zijn de elektrische metingen, waarmee de signalering van ieder apparaat en de complete bus wordt geanalyseerd. Deze analyse neemt gelijk ook EMC aspecten mee. Na de elektrische metingen vindt het doorlichten van het protocol plaats. De datacyclus wordt berekend en de busparameters van de master(s) gecontroleerd.

Als alles goed bevonden is, wordt er een gedetailleerd rapport opgemaakt en ontvangt de eindgebruiker een certificaat. Een installatiecertificering + rapportage neemt gemiddeld 1 week in beslag.

Additionele services

Het houdt echter niet op bij het certificeren! De inschakeling van PROCENTEC betekent begeleiding en advies door ervaren deskundigen die ook gedurende engineeringfase ingeschakeld kunnen worden. Als additionele service na het certificeren, kan PROCENTEC de gehele technische dienst opleiden in onderhoudswerkzaamheden om zo zelfstandig de installatie in stand te houden. Ook kunnen contracten worden afgesloten om periodiek de installatie te controleren.

Het certificeren van PROFIBUS installaties biedt de eindgebruiker een enorme ondersteuning die bijdraagt aan degelijk opgeleverde installaties. Het is wel essentieel dat adviesbureaus "het certificeren van de PROFIBUS installatie" en "uitvoering door Certified Engineers en Installers" in het bestek opnemen.

Copyright ©2008 PROCENTEC. All rights reserved. - info@procentec.com - +31-(0)174-671800 - Update: 20 November, 2008